Bezpieczna dekoloryzacja

Bezpieczna dekoloryzacja
Zafarbowałaś włosy na przykład preparatem koloryzującym ton w ton ale nie podoba Ci się kolor? Marzysz o zmysłowym kolorze blond? A może po prostu znudziła Ci się dotychczasowa barwa? Na wszystkie te sytuacje jest jedno rozwiązanie, a kryje się ono pod nazwą dekoloryzacja.

Trzeba być jednak świadomym, że jest to zabieg bardzo agresywny i niezbyt służący kondycji włosa. Ogólnie rzecz ujmując jest to najbardziej inwazyjny z zabiegów przeprowadzanych na włosach. Dlatego nie należy przeprowadzać go samodzielnie w domu. W tym wypadku najlepszym wyjściem będzie odwiedzenie zakładu fryzjerskiego i oddanie się w ręce profesjonalistów.
Jak wygląda ten zabieg w praktyce?W przypadku włosów ciemnych należy bardzo często, w zasadzie co trzy tygodnie, malować odrosty, ponieważ są bardzo widocznie i nie wyglądają zbyt dobrze. Przy samodzielnym dekoloryzowaniu włosów istnieje ryzyko, że będą one przesuszone i mogą się kruszyć.Poza tym czarne i mocno brązowe włosy nie muszą od razu poddać się zabiegowi rozjaśniania. Często zdarza się, że zabieg dekoloryzacji trzeba przeprowadzić dwukrotnie. Osoby o takim kolorach włosów nie powinny być zaskoczone, że ich włosy po pierwszej dekoloryzacji mogą mieć kolor pomiędzy żółtym a pomarańczowym. Tego typu dekoloryzacje wymagają doświadczenia. Włosy z nałożonym rozjaśniaczem przeżywają dosłowne katusze, najpierw bowiem zostają pozbawione pigmentu, potem zaś, jeśli nie przerwiemy procesu, dochodzi bardzo szybko do niszczenia struktury włosa. Moment, w którym należy to zrobić może wychwycić jedynie doświadczony fryzjer. Nie można zapominać o dość częstym farbowaniu odrostów. W nakładaniu rozjaśniacza na włosy z tyłu głowy musi nam pomóc druga osoba. Gdybyśmy robili to samodzielnie moglibyśmy nałożyć preparat również na włosy już poddane zabiegowi, co mogłoby im zaszkodzić. Jedynie odrośnięte włosy wymagają rozjaśnienia.
Rozjaśnianie jest zabiegiem, po którym należy szczególnie zadbać o włosy. Cały czas bowiem grozi im efekt przesuszenia. Dlatego należy je ciągle nawilżać i chronić przed czynnikami szkodliwymi, nawet takimi, które nie działały na nie wcześniej. Szczególnie trzeba unikać słońca, ponieważ włosy są zupełnie pozbawione ochrony przed promieniami UV.