Farbowanie włosów bibułą

Farbowanie włosów bibułą
Jak myślicie do czego może służyć bibuła? Jeśli na to pytanie miałoby odpowiedzieć dziecko na pewno powiedziałoby, że do robienia różnych ozdób, na przykład kwiatków albo łańcuchów na bożonarodzeniową choinkę.

Młodzież już nie zrobiłaby z tego materiału takiego pożytku. Na co więc można wykorzystać bibułę? Dla niektórych ta odpowiedź z pewnością będzie zaskoczeniem. Brzmi ona bowiem : do farbowania włosów. To nie żarty. Jeśli nie wierzycie przeczytajcie o metodach farbowanie właśnie przy jej pomocy, które znajdziecie poniżej.
Jak przy każdym farbowania pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego koloru włosów. Kiedy mamy go już za sobą czas przystąpić do koloryzacji. Jak najłatwiej to zrobić? Polecane są głównie dwa sposoby.
Oto pierwszy z nich.
Na początek trzeba zamoczyć bibułę w ciepłej, ale nie gorącej wodzie. Oczywiście po to, aby uwolnić zawarty w niej barwnik. To jak dużo jej użyjemy będzie zależało od tego, jak dużo włosów planujemy zafarbować. Jeśli będzie to cała głowa proporcje rozkładają się następująco : pół bibuły na litr wody. W miarę mniejszej ilości włosów do koloryzacji będzie malała ilość pozostałych składników. Kiedy z garnku z wodą mamy już kolor trzeba tylko wsadzić w niego głowę na około 15 minut.
Drugi sposób nie wymaga naczynia z wodą. W tym przypadku bowiem istnieje inny schemat postępowania. Na początek rozdzielamy włosy na pasma, które owijamy bibułą. Od jej grubości będzie uzależniona intensywność koloru. Oczywiście im grubsza warstwa bibuła tym wyraźniejsza barwa. Każde z owiniętych pasm trzeba spryskać wodą. Nie można jednak przesadzić. Jeśli z pasma zacznie kapać to oznacza, że wystarczy. Całość należy potrzymać kilkanaście minut, a potem usunąć bibułę pozostawiając zafarbowane włosy.
Koloryzacja bibułą to wprost idealna propozycja dla tych przedstawicielek płci pięknej, które chcą zaszaleć na krótki okres czasu. Bibułowa barwa bowiem utrzymuje się mniej więcej od trzech do pięciu myć.
Ten typ koloryzacji cieszy się szczególną popularnością wśród młodych przedstawicielek płci pięknej. Nie oznacza to jednak, że nie mogą z niego skorzystać nieco starsze kobiety.