Najmodniejsze kolory włosów

Najmodniejsze kolory włosów
Chyba nie trzeba przekonywać żadnej kobiety, że trendy są po to, aby się na nich wzorować. Nikt nie ustala ich jedynie po to, aby po prostu istniały. Nie dotyczą one jedynie strojów oraz dodatków do nich, ale także fryzur.

Każdy kolejny sezon wypracowuje swoje indywidualne tendencje, niektóre z nich są jednak niezmienne dla wszystkich. Jakie należą do tej grupy?
Z pewnością ta, która kryje się pod nazwą „naturalność“. Według niej nasz kolor włosów powinien być jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Nie oznacza to oczywiście zakazu zmiany barwy jaką zostałyśmy obdarzone przez Matkę Naturę. Chodzi jedynie o to, aby wybrana farba nie była zbyt krzykliwa, czyli taka, która już na pierwszy rzut oka wygląda na sztuczną. Wynika z tego, że najlepiej postawić na rożne odcienie brązu oraz stosowane blondy. Rudy również jest dopuszczalny, jednak nie zbyt jaskrawy, najlepszy będzie odcień ciemnoczerwony.Kolor nie musi być jednolity, pasemka są jak najbardziej możliwe. Warto jednak zrezygnować z dużych kolorystycznych kontrastów na rzecz różnych odcieni tego samego koloru. Można za to łączyć ciemny brąz z ciemnorudym lub bardzo jasny brąz z naturalnym blondem.Do lamusa odchodzi efekt „tlenionych“ włosów. Nie warto więc rozjaśniać włosów, aby go osiągnąć.
Nie ulega żadnej wątpliwości, że kolor farby na jaki się zdecydujemy musi być zgodny z naszym charakterem, temperamentem, cerą, strojem i całym stylem. Panie o jasnej karnacji powinny wybierać wśród różnych odcieni jasnych brązów, koloru blond lub rudego. Przedstawicielki płci pięknej o ciemniejszym odcieniu skóry z pewnością dobrze będą się prezentowały w ciemniejszych barwach.
Przed udaniem się do fryzjera warto również przeglądnąć swoją szafę. Jeśli mamy w niej same ciemne stroje raczej nie będzie do nich pasował na przykład jasny blond na głowie. Tyle teorii. W praktyce najważniejsze jest to, aby dobrze czuć się w wybranym przez siebie kolorze włosów. Podążanie za trendami nie może przesłonić własnego dobrego samopoczucia. Dlatego trzeba wybrać barwę, w której będziemy nie tylko wyglądały, ale przede wszystkim, czuły się atrakcyjnie.
Nie martwcie się jeśli postawicie na nie odpowiedni kolor włosów. Przecież zawsze można się z nim pożegnać udając się na zabieg dekoloryzacji.